۱۳۹۰ بهمن ۳, دوشنبه

غلامعلی رجایی فرمانده سابق سپاه :بجای اینکه قلم را از دست امثال علایی ، نوری‌زاد٬ خزعلی و.. بگیرند !


• غلامعلی رجایی٬ چهارمین عضو سابق سپاه پاسداران است که در روزهای گذشته به انتقاد علیه رهبر حکومت پرداخته و گفته است در جامعه انتقاد‌هایی درباره عملکرد علی خامنه‌ای وجود دارد که باید مطرح شود ...ولایت فقیه ترک برداشته است. فریادهای مخالف استبداد را از خرداد ٨٨ به بعد بیرحمانه سرکوب کردند، اما حالا آن فریادها انعکاس خود را در لایه های تازه ای از حکومت یافته است. لایه هایی که نزدیک ترین افراد به حکومت را شامل می شده است. زبان و اهداف این انتقادها هر چند متفاوت است، اما نشان می دهد نارضایتی تا بیخ گوش رهبر جلو رفته است.

غلامعلی رجایی٬ چهارمین عضو سابق سپاه پاسداران است که در روزهای گذشته به انتقاد علیه رهبر حکومت پرداخته و گفته است در جامعه انتقاد‌هایی درباره عملکرد علی خامنه‌ای وجود دارد که باید مطرح شود و نظامی که نتواند منتقدین را تحمل کند به تاریخ پیوسته است.
به گزارش سایت دیگربان، پیش از آن حسین علایی٬ عماد افروغ و علی صنیع‌خانی سه عضو سابق دیگر سپاه بوده اند که از وضعیت موجود انتقاد کرده و خواستار باز شدن فضا برای نقد عملکرد رهبر شده‌ بودند.
بنابر این گزارش، یادداشت علایی در روزنامه اطلاعات و اظهارات عماد افروغ در یک برنامه تلویزیونی با خشم حامیان علی خامنه‌ای مواجه شد.
در پی این حملات و انتقاد‌ها٬ علی صنیع‌خانی با انتشار یادداشتی از پرسش‌های مطرح شده در یادداشت حسین علایی دفاع کرده و خواستار پاسخگویی «سردمداران» به آنها شد.
غلامعلی رجایی نیز روز یکشنبه (دوم بهمن) با انتشار یادداشتی در دفاع از حسین علایی٬ نوشته که انتقاد‌هایی از عملکرد رهبر در جامعه وجود دارد که این یادداشت بخشی از «حرف‌های درگوشی را به سطح رسانه‌ها کشیده است.»
وی نوشته است: «گیرم که تمام نقد و نتیجه گیری علایی متوجه بعضی مواضع و رفتارهای اخیر رهبری باشد، کجای این کار اشکال دارد؟ کجای این کار خلاف قانون است؟»
آقای رجایی همچنین افزوده است یادداشت علایی «نقد دلسوزانه رفتار حاکمیت موجود» بود که «لابلای اتهامات و ایراداتی از جنس حرف‌های شریعتمداری و نامه ۱۲ سردار سپاه» شنیده نشد.
وی در بخش دیگری از یادداشت خود از برخورد‌های صورت گرفته با عطاءالله مهاجرانی٬ عبد‌الکریم سروش و محسن کدیور انتقاد کرده و نوشته که این برخورد‌ها منجر به مهاجرت این افراد از کشور شده است.
غلامعلی رجایی همچنین تجمع گروهی از لباس شخصی‌ها مقابل خانه حسین علایی را «خودجوش» ندانسته و از عوامل پشت صحنه این «بازی‌ها» خواسته شعور مردم را «دست‌کم» نگیرند.
رجایی به مقام‌های جمهوری اسلامی توصیه کرده «بجای اینکه قلم را از دست امثال علایی نوری‌زاد٬ خزعلی و.. بگیرند» رفتار خود را اصلاح کنند تا نقد نشوند.
به نوشته وی «تنها راه چاره این است که بگذاریم انتقاد از هرکس مطرح شود و فضای گفتگو باز شود در غیر این‌ صورت به دست خودمان اندیشه‌ها و نقد‌ها را زیر زمینی خواهیم کرد٬ کما اینکه کرده‌ایم.»

منبع سایت : www.akhbar-rooz.com 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر